Dobročinné odpoledne aneb Když rekordy pomáhají

Již druhým rokem se uskutečnil v Ptenském dvorku tábor olomouckého oddílu TOM Tuři 4105 Olomouc společně s dětmi z ukrajinského Čechohradu, města, založeného českými emigranty. V pátek 15.7. 2016 se děti po ukončení tábora přestěhovaly na ubytování do Olomouce. Večer na našem sokolském hřišti v Nemilanech předvedly společně děti z Čechohradu a děti z turistického oddílu svá vystoupení.

Odpoledne bylo věnované také sportování a různým soutěžím pro děti.

Dále na dobročinném odpoledni předvedly svá vystoupení také děti z kroužku Amaya a děti ze souboru z Kosíře.

Zisk z tohoto dobročinného odpoledne použila organizace TOM Tuři 4105 Olomouc na poznávací program Olomouce a okolí pro děti z Čechohradu.

Velkou pomocí bylo také přispění KMČ č.10 Nemilany, která předala na akci dětem z Čechohradu turistické karty Olomouc region card.

Děti tak mohly navštívit olomouckou zoo, hrad Bouzov, Mladečské jeskyně, bobovou dráhu, svíčkárnu Rodas a olomouckou radnici.

Za příspěvky a vstupné všem moc děkujeme.