Dětský karneval

Dětský maškarní karneval byl letos věnovaný Večerníčkovi a jeho hrdinům. Malé i velké návštěvníky přivítal Večerníček, v sále nazdobeném nejen papírovými proprietami, ale také krásnými obrázky pohádkových postav žáků třetí třídy Základní školy Sv. Voršily z Olomouce. Přivítal malé i velké návštěvníky a zavolal své večerníčkové kamarády. A tak postupně přicházel- Rumcajs s Mankou, Maková panenka s motýlem Emanuelem, Mach se Šebestovou, víla Amálka, Ferda mravenec i s Beruškou a chybět nemohl ani Křemílek s Vochomůrkou. Děti poznaly všechny pohádkové postavy a dokázaly tak, že Večerníčkovy pohádky jsou stále v jejich srdcích, a to je dobře.

DJ Jindra a DJ Fifa pustili úvodní skladbu a po celé odpoledne výběrem skladeb dokazovali, že svým ,,posluchačům rozumějí“.

Po slavnostním průvodu masek, odborná pohádková porota rozhodla, že všechny ,,masky“ si zaslouží vyhrát balíček dobrot. Odměnou vítězům bylo i vystoupení orientálních tanečnic Miniamáya a Amáya , které si jako vždy vysloužily bouřlivý potlesk.

Poté už se začalo soutěžit. Nejprve děti víle Amálce přenášely ježečky před rozbouřenou řeku, Mance a Rumcajsovi sbíraly šišky do kamen, Mach a Šebestová potřebovali zlikvidovat bacily z Kropáčkova krku a nabrat je na lopatku, Křemílkovi a Vochomůrkovi smontovaly hodiny s kukačkou a převezly kukaččí vejce na sáňkách, Ferdovi mravencovi pomáhaly roztřídit mravenčí vajíčka, Maková panenka a motýl Emanuel je poprosili o poskládání domina pohádkových postaviček a to už pomáhali i dospělí. A jako v každé pohádce zazvonil zvonec a muselo se domů, k Večerníčkovi…

Snad si to všichni moc a moc užili. A komu poděkovat? No jasně že všem zúčastněným! Dále všem sponzorům – KMČ č. 10 Nemilany, Hospůdce na sokoláku a paní Souškové z Nemilan za dobroty pro děti a Klubu seniorů Fischerova za výrobu mravenčích vajíček.

P. S. Velké poděkování patří ,,sokolce“ Karolíně Suchomelové. Nejen za nápady a přípravu všech soutěží, ale i za kostýmy, pocházející z její ,,krejčovské“ dílny, dále jejím pomocníkům Pepovi Suchomelovi, Janě Prudilové, Hance Teššinyové a také všem podporovatelům doma.

fotografie z akce jsou ve fotogalerii https://www.sokolnemilany.cz/fotogalerie