Aktuality

28.9.2022 státní svátek – cvičení Jiu -Jitsu bude 29.9.2022 cvičení rodičů s dětmi i dětí bude

Účast na cvičeních a trénincích není povolena osobám s nachlazením (rýma, kašel, užívání antibiotik).

160 LET POD KŘÍDLY SOKOLA

Je sobota 17. 9. 2022 a v 14:00 se otevřel areál naší tělocvičné jednoty, aby přivítal první návštěvníky slavností k 160. výročí vzniku organizace Sokol. Byli to především rodiče se svými dětmi, které se hned po obdržení soutěžních kartiček rozběhly po areálu, kde na ně čekala stanoviště s nejrůznějšími nejen sportovními úkoly. A tak si mohly vymalovat či namalovat obrázek se sokolskou tématikou ve stánku výtvarného studia ART studio NEMI, prolézt dlouhými látkovými tunely, zaskákat v pytli, vyrovnat se s nástrahami velkého hradu z molitanových kostek, vyšplhat na vysokou síť, prokázat svou dovednost s fotbalovým míčem nebo s florbalovou hokejkou, a libovolným způsobem zdolat překážky na obrovském molitanovém koberci. Za každou splněnou disciplínu obdržely děti věcnou odměnu.

Během dětského soutěžení přicházeli další a další návštěvníci, kteří si chtěli sokolských oslav užít s námi. Přesně v 15:30 se areálem začaly linout úvodní tóny skladby s názvem „Lví silou“, jež doprovázela slavnostní sokolský pochod. Na pochod se vydali dva sokolové v krojích následováni vlajkonoši oddílu bojových umění SENSHI RYU – JIU JITSU nesoucí státní vlajku ČR a za nimi děti z oddílu Cvičení rodičů s dětmi, které za podpory náčelnice v sokolském kroji nesly vlajku ČOS. Celý tento průvod se zastavil u vlajkových stožárů, kde na něj čekali diváci a pěvecký soubor Bobule, aby v jejich podání české státní hymny byla vztyčena státní vlajka ČR. Vztyčení vlajky ČOS doprovázel zpěv písně Lví silou. Poté následoval krátký vzpomínkový projev. Celý tento akt působil velice působivě a důstojně.

video slavnostní vztyčení vlajek

Blížilo se 16:00, což byl čas pro vystoupení sokolských oddílů.

zde odkaz na krátký sestřih vystoupení všech oddílů

Jako první se představil oddíl naší T.J. Cvičení rodičů s dětmi a předvedl skladbu „Kabely a dráty“ s takovou energií, že bylo jasné, proč právě Kabely a dráty.

odkaz na video vystoupení cvičení rodičů s dětmi

„Muži zase spolu“ je název mezisletové skladby, kterou k nám přijeli zacvičit muži, sokolové a to hned ze tří sokolských jednot, z  Náměště na Hané, Vilémova a Křelova. A že bylo na co koukat, o tom svědčil několikerý potlesk diváků během jejich cvičení s akrobatickými prvky.

Následovalo taneční vystoupení našeho oddílu Šahína z T.J. Sokol Olomouc – Nemilany, jehož členky v nápaditých kostýmech cizokrajných tanečnic rozehřály publikum skladbou Lady Karneval.

Na závěr vystoupení sokolských oddílů se prezentoval nově vzniklý oddíl bojového umění s názvem SENSHI RYU – JIU JITSU, také z T.J. Sokol Olomouc – Nemilany. Diváci shlédli ukázku různých typů pádů, hodů, strhů a dalších technik využitelných v sebeobranných situacích.

odkaz na video vystoupení SENSHI RYU – JIU JITSU

Ještě než přišla na řadu hudební vystoupení, blahopřání a drobný dárek k významnému životnímu jubileu obdržely čtyři členky naší jednoty. Pak už pódium patřilo souboru Bobule, jenž  ukázal, že umí nejen zpívat, ale  také Holduje tanci a pohybu.

odkaz na video vystoupení Bobule – Holduje tanci a pohybu

Duo Vyznání  je název dalších hudebních hostů  Je třeba říci, že jejich muzikantské ,,vyznání“ všem přítomným udělalo radost.

Studentská cimbálová muzika Hejčín hrála na lidovou notu s takovým elánem, že roztančila a rozezpívala nejen Bobule, ale i návštěvníky, a po zásluze se dočkala bouřlivého potlesku.

Pásmo hudebních dárků zakončily, troufnu si říct ,,naše“ Bobule, třemi písněmi, z nichž tu poslední Hej sokoly si organizátoři zazpívali společně s nimi na pódiu.

A s večerem přišel i Karamel Music Band Olomouc, který až do pozdních večerních hodin hrál a zpíval přítomným k tanci i poslechu, a také, díky přicházejícímu podzimu, i pro zahřátí.

Po celé odpoledne byla k vidění výstava fotografií „Sokol v Nemilanech“ i dva dokumentární filmy věnované činnosti naší jednoty.

Poděkování posíláme náměstkyni primátora města Olomouce pro sport a kulturu paní Mgr. Markétě Záleské za záštitu naší slavnosti, velký dík patří všem,  kteří svým dílem přispěli k důstojné oslavě sokolského výročí, také všem vystupujícím, organizátorům, Hospůdce na Sokoláku, Fifovi, zvukaři i DJ v jedné osobě, návštěvníkům a také věrným příznivcům nemilanského Sokola.

Všem sokolům v celé republice přejeme ke 160. letům jen vše nejlepší. Nazdar!

fotografie zde

Kommentieren ist momentan nicht möglich.