4. Nemilanské slavnosti

Letošní 4. Nemilanské slavnosti byly opět uspořádány členy T.J. Sokol Olomouc- Nemilany a jejich kamarády, ve spolupráci KMČ č.10 Olomouc- Nemilany.

I když bylo lehce zamračeno, začali již před 15. hodinou přicházet první návštěvníci. Děti se hned, jen co si vyzvedly startovní kartičku, rozběhly ke hrám a soutěžím, které na ně čekaly. Vydalo se 102 startovních kartiček. Stanovišť bylo celkem 8 a každý, kdo je navštívil a splnil všechny úkoly, byl odměněn balíčkem s dobrotami. Děti přenášely dračí vejce po lávce, hledaly cestu z mravenčího bludiště, na koloběžce absolvovaly jízdu zručnosti, skládaly obrázky z kamínků, ,,krmily“ hladového loupežníka míčky, zdolávaly překážku s vejcem na lžičce, předvedly slalom na chůdách a vyzkoušely si pocity malých golfistů…a že jim to šlo! Velkou radost z úspěchu při soutěžích ještě doplnila návštěva skákacího hradu, trampolíny nebo jízda na šlapacích kárách. Na těch se mohli vyřádit i dospělí.

Na všechny návštěvníky čekala ještě airsoftová střelnice týmu Skeletons Olomouc, jejíž členové se  celé odpoledne snažili, aby měli zájemci o střelbu stále ,,nabito“, a ochotně poskytovali informace k vystaveným zbraním…

Hospůdka na Sokoláku, se již tradičně skvěle starala o to, aby nikdo netrpěl ani hladem ani žízní a došlo i na slibovaný burčák.

Pro zájemce o historii i současnost Nemilan byla v klubovně připravena výstava fotografií ,,Nemilany včera a dnes“, která se setkala s velkým ohlasem.

Za hudebního doprovodu DJ Jindry a DJ Fify nám odpoledne příjemně uteklo a nastal čas na kulturní vystoupení. Ani letos jsme nezapomněli na naše jubilanty a tak jim hudební i taneční dárky předali: pěvecký soubor Bobule, lidová muzika Frgál, folklorní soubor Dunajec a taneční skupina vozíčkářů Line Dance Club Olomouc. Všichni ,,dárci“ byli po zásluze odměněni potleskem nejen od jubilantů, ale i od všech nadšených diváků.

Nejstarší návštěvnicí a jubilantkou zároveň byla paní Dudková, která letos slaví 90 let. Přišla se nejen podívat a posedět, ale na večerní taneční zábavě se skupinou Axel jasně ukázala na tanečním parketě všem přítomným, že ve svém věku to dokáže pořádně rozjet! Přejeme jí i všem ostatním nemilanským jubilantům pevné zdraví a stálý optimismus. Všichni hosté se skvěle bavili až do půlnoci a ani pak se nechtělo domů.

Moc děkujeme všem, kteří přispěli k pohodové atmosféře a důstojnému průběhu čtvrtých Nemilanských slavností. A tak opět za rok?

fotografie zdehttps://www.sokolnemilany.cz/fotogalerie