5. Nemilanské slavnosti

5. Nemilanské slavnosti, které jsme pořádali ve spolupráci s KMČ č.10 Olomouc – Nemilany, letos netradičně začaly již dopoledne akcí Ukliďme Nemilany, takže máme opět ve svém okolí čistěji, za což brigádníkům moc děkujeme.

A odpoledne si již i oni dostavili do areálu T. J. Sokol Olomouc-Nemilany, kde probíhala další část slavností, ta zábavnější. Děti si mohly zařádit na skákacím hradě, trampolíně i vyzkoušet své řidičské umění na šlapacích kárách. Jejich dospělý doprovod si zatím mohl dát něco dobrého od Hospůdky na Sokoláku.

K dobré pohodě hrál DJ David, a než se všichni nadáli bylo 16.15 a přišla slíbená vystoupení oddílů nemilanského  Sokola. Jako první se představil oddíl SENSHI RYU – JIU JITSU s ukázkami sebeobrany v nejrůznějších situacích, které nás mohou v životě potkat. A protože oddíl navštěvují  ,,bojovníci“ nejrůznějších věkových kategorií, bylo to vystoupení velmi pestré.

Poté přišly na řadu naše ženy z tanečního oddílu Šahína se skladbou Derniére danse. A i když v češtině to znamená Poslední tanec, děvčata jasně dokázala, že to zdaleka jejich poslední tanec není.

Poté přišel všechny návštěvníky pozdravit předseda KMČ č. 10 Olomouc-Nemilany pan Milan Mašát.

Z Uherského Hradiště za námi přijela vzácná návštěva – Sborek Hradišťanky a kapela Štrůdl.

A byly to právě Hradišťanky, které zahájily pásmo nazvané Kabaret u dobré pohody zpěvem staropražských písniček, které nám připomněly časy rady Vacátka a pražských ,,Pepíků“.

Ve druhé části se představil ŽPS Bobule a spol. s písničkami pro pamětníky.

A tak jsme si připomněli dua Simonová-Chladil, Pilarová-Matuška, nezapomenutelného Karla Černocha a Zdeňka Srstku, písničky Oliver Twist, Dominiku niku, Zlaté střevíčky, Hanu Hegerovou s Čerešněmi a legendární Babettu Suchého a Šlitra.

Vokální kvintet HiFive ve svém osobitém podání zazpíval písně nejrůznějších žánrů, a tak si každý posluchač přišel na své.

A finále? O to se postarala kapela Štrůdl, která hrála nejen k poslechu, ale i k tanci a tak přes chladnější večer nikomu z přítomných zima rozhodně nebyla.

Součástí slavností byl i Den otevřených dveří v Základní a Mateřské škole v Nemilanech a také výstava fotografií Škola v Nemilanech včera a dnes, která byla ke shlédnutí v klubovně Sokola Nemilany.

Moc a moc děkujeme pořadatelům i návštěvníkům a budeme se těšit na viděnou i příště.

fotografie zde