Dětský den 2023

aneb bezpečně nejen o prázdninách

V sobotu 10. 6. 2023 patřil areál především dětem, k jejichž dni jsme jim chtěli touto akcí popřát. A protože jsou za chvíli prázdniny, spousta volného času a zábavy a také pohyb na cestách, byly pro ně připraveny soutěže s dopravně bezpečnostní tématikou. Kartičky s osmi volnými políčky pro razítka za splněné úkoly dostaly děti u vstupu a postupně navštívily dopravní hřiště, kde si pod,,přísným dohledem“ policistek zopakovaly pravidla jízdy na koloběžce, šplhaly po lezeckých stěnách pod dohledem Horské služby, učily se poskytovat první pomoc, určovaly důležitá čísla záchranných složek, skládaly barvy na semaforu a určovaly dopravní značky. V bludišti za pomocí světýlek objevovaly výhody reflexních prvků, na dalším stanovišti se seznámily s povinnou výbavou jízdního kola a ochranných prostředků při jízdě na kolečkových bruslích a skateboardu, u stánku agentury Besip si připomněly přednosti v jízdě a vyzkoušely,,únavové“ brýle.

K pohodě sobotního odpoledne přispěl DJ David a Hospůdka na Sokoláku, která se starala o dobré jídlo i pití. V 16.00 přijeli hasiči z SDH Chválkovice s cisternovým vozem Scania a všem zájemcům ochotně odpovídali na otázky a seznamovali je s vybavením vozu. I když počasí bylo proměnlivé a trochu chladné, když se na trávníku objevily první obláčky pěny, přiběhli první malí zájemci a pustili se do dovádění, které s přibývající pěnou ještě sílilo…Tak jen doufáme, že nikdo nenastydl.

Došlo také k vyhlášení vítězů soutěže,, Namaluj zvířátko“, které se zúčastnily děti z mateřské školy v Olomouci – Nemilanech a děti, které přišly na Den s válečnými veterány. První tři získaly volnou vstupenku do ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce a ostatní sladkou odměnu. Blahopřejeme.

Naše T. J. Sokol Olomouc- Nemilany se stala adoptivními rodiči Sovice pálené a tak ji výherci vstupenek mohou od nás všech pozdravovat.

Moc děkujeme pořadatelům a všem návštěvníkům. A ještě jednou přejeme našim dětem vše nejlepší k svátku a také šťastný návrat ze všech, nejen prázdninových cest…

fotografie jsou ve fotogalerii