Drakiáda

Letošní Drakiáda se uskutečnila v neděli jako součást akce Dýňobraní, kterou už od pátku pořádala Hospůdka na Sokoláku.

Celkem 67 dětí s dráčky za doprovodu rodičů a příznivců ,,bezmotorového létání“ se příjemnou podzimní procházkou přesunulo na pole a vzápětí se již na nebi objevili první draci… A přibývali další a za chvíli to na nebi vypadalo jako na dračím sletu. Povětrnostní podmínky byly místy nestálé, a tak se někteří z účastníků řádně naběhali…Bylo úžasné sledovat, jak se všichni snaží a vzájemně se podporují, aby i ten jejich drak vzlétl a přidal se k ostatním. A když se to podařilo, v očích dětí i dospělých zářila velká radost.

Po návratu zpátky do sokolského areálu, kde celé odpoledne zněla hudba DJ Fify, dostalo každé z dětí balíček s dobrotami a ručně vyrobené dráčky od babiček z Klubu seniorů sídlícího na Fischerově ulici. Moc děkujeme. Poděkování také patří  KMČ č. 10 Olomouc- Nemilany, která naši akci podpořila finančně.

Ještě společná fotografie na památku a pak už přišly na řadu společné soutěže a tradiční přetahovaná lanem. A zde opět velká pochvala rodičům, kteří závodili společně s dětmi. A kdo vyhrál? No přece všichni, kteří přišli a užili si skvělé nedělní odpoledne.