LAMPIONOVÝ PRŮVOD

Letošní lampionový průvod k oslavě 28. 10. 1918 jsme tentokrát uspořádali již v sobotu 22. 10. 2022.

V 18.00 všechny velké i malé účastníky přivítali sokolové v krojích, a br. vzdělavatel svým krátkým projevem  připomněl Památný den sokolstva a  Den vzniku samostatného československého státu. Poté zazněla státní hymna Československé republiky, kterou si společně zazpívali všichni přítomní.

Pak už patřily nemilanské ulice rozsvěceným lampionům a především dětem, které s rozzářenýma očima nesly lampionky a podporovány svými blízkými si sváteční atmosféru řádně užívaly. V čele průvodu sokolové v krojích nesli prapor naší republiky. Kolem trasy průvodu postávali občané, aby se pokochali a alespoň na okamžik si užili tu slávu společně s námi…průvod dorazil opět na sokolské hřiště, kde došlo na focení všech, kdo si přišli připomenout významné dny československé historie. Vznikly tak unikátní fotografie, které stojí za zhlédnutí. A komu byla zima, ten se jistě rozehřál v Hospůdce na sokoláku teplými nápoji.

Děkujeme všem účastníkům a těší nás, kolik lidí nezapomíná na historii naší země.

další fotografie zde