Nejen pohybem živ je Sokol

Odbor všestrannosti ČOS jako tradičně i letos pořádal akci pod názvem „ Nejen pohybem živ je Sokol“ a to v termínu 11.-12.1.2020. V letošním roce se jí účastnily čtyři členky naší T.J. Slavíková Vlaďka, Onderková Ráďa, Křiváková Renča a Kratochvilová Katka. Jak sám název napovídá, akce byla plná sportovních a kulturních aktivit. Každý účastník při příjezdu obdržel svůj vlastní časový harmonogram akcí a v 10:00 to začalo….

– Jak posilovat břicho – základy správného posilování břicha

– Krása pohybu – za hodinu nás lektorka naučila nádhernou taneční choreografii, které neodolali ani muži

– Havajslé tance – průřez etnickými tanci napříč historií, při kterých jsme si zazpívali havajské, židovské a indiánské texty. Velice uklidňující a naplňující aktivita pro všechny zúčastněné díky skvělé lektorce

– Cvičení s posilovacími gumičkami – velice náročné cvičení, které odrovnalo nejednu cvičenku a cvičence

– Poznávací vycházka po okolí Tyršova domu, spojená s poznáváním zajímavých míst v okolí

– Kruháček – kruhový trénink na nářadí

– Flexibary – zlepšování kondice při cvičení s tímto nářadím

A večer nás čekalo divadelní představení divadla Bez Zábradlí „ART“. Kde excelovali v hereckých výkonech Karel Heřmánek, Josef Carda, Zdeněk Žák. Den jsme zakončili posezením v Kavárně Slávia a potom už rychle do pelíšků protože nedělní program začínal už v 8:00 hodin.

Ráno po snídani náš čekaly ještě dvě aktivity

– Bazén – cvičenci si pod vedením lektora zaplavali, zahráli hry a zacvičili

– Pilates v moderním pojetí – lektorka nás naučila taneční choreografii s prvky pilates a baletu, kterou zvládlo všech cca 50 cvičenek a cvičenců nacházejících se v tu chvíli v tělocvičně.

Na závěr akce proběhla beseda s běžkyní na lyžích a trojnásobnou olympijskou medailistkou Květou Peckovou Jeriovou, která je dnes předsedkyní Klubu fair play Českého olympijského výboru a jejím manželem veslařem a dvojnásobným olympijským medailistou Zdeňkem Peckou.

Po rozloučení se všemi účastníky jsme se vydaly do nitra Prahy a po výborném obědě jsme navštívily výstavu šatů naši přední návrhářky Blanky Matragi v Obecním Domě. Jako tečka na závěr našeho pobytu samozřejmě nesměla chybět návštěva cukrárny. Kávička zákusek a šup šup na vlak. Vlak měl sice trošku zpoždění, ale cesta nám utekla velice rychle. Tolik společných zážitků jsme přece musely ještě důkladně probrat.

Na závěr bych chtěla říct, že tuhle akci můžu doporučit všem cvičitelům a cvičencům, kteří se chtějí hýbat. Byl to masakr, ale nádherný ….

Kateřina Kratochvilová