Nemilanské slavnosti a „Nemilanské orienťák“

Třetí Nemilanské slavnosti, pořádané KMČ č.10 a T. J. Sokol Olomouc- Nemilany, provázelo celé odpoledne krásné, slunečné počasí.  I to přispělo k veliké účasti nejen IX.ročníku Nemilanského orienťáku, který se již stal neodmyslitelnou součástí slavností. Navzdory covidovému období vyrazilo celkem 75 závodníků na trať a popasovalo se s úkoly na osmi stanovištích.

Po návratu na všechny čekala nejen sladká odměna v balíčku, ale také množství atrakcí. Skákací hrad, trampolína, šlapací káry, jízda na koních, malování na obličej a také příjemná hudba DJ Jindry a Fify. Všechny návštěvníky občerstvovala grilovanými specialitami i sladkostmi Hospůdka na sokoláku.

Poté přišel čas slibovaných ukázek psovodů PČR a jejich čtyřnohých svěřenců. Kdo se přišel podívat zblízka, nemohl být zklamán, neboť představení výcviku poslušnosti i zadržení pachatele bylo zajímavé a hodně akční.

Další částí našich slavností bylo vystoupení pěveckého souboru Bobule. Snad nepřeháním, že Bobule opět rozdováděly svým zpěvem nejen přítomné nemilanské jubilanty, kterým byla první část jejich účinkování věnována, ale také všechny ostatní.

Víte, co se skrývá za názvem LineDance Club Olomouc? Tak to jsou vozíčkáři, kteří i přes svůj zdravotní handicap tančí. Moc si to užívali společně s námi… klobouk dolů.

Týnečáci. Tak se jmenuje známý pěvecký soubor z Velkého Týnce, odkud přijeli jeho členové v krásných hanáckých krojích, aby na pódiu v Nemilanech zazpívali s velkým elánem pásmo písniček z naší rodné Hané. Také je odměnili diváci potleskem, během něhož se opět na jevišti objevily Bobule se slovenskými polkami a valčíky. Své vystoupení zakončily zpěvem písně Hej Sokoly, za velké podpory členů T. J. Sokol Olomouc- Nemilany, kteří byli pozváni na pódium.

Před závěrečnou taneční ukázkou LineDance Club Olomouc, byli vyhlášeni vítězové Nemilanského orienťáku a náležitě odměněni na stupních vítězů.

A jak to skončilo? Sladce, protože až do pozdních nočních hodin hrál pro všechny vytrvalé návštěvníky sobotních slavností Karamel Music Band Olomouc.

Všem, kteří se podíleli na báječné a skvělé atmosféře Nemilanských slavností 2020, moc DĚKUJEME. Za rok opět na viděnou…