ODDÍLY SOKOLA NEMILANY

Představujeme Vám naše skvělé vedoucí a jednotlivé oddíly T.J. Sokol Nemilany

Hlavní náčelnice, patronka našich akcí pro děti, usměvavé sluníčko, cvičitelka mladších i starších žáků, cvičení všestrannosti, jedna ze zakladatelek Sokolníčku, věčně usměvavá a snad nikdy neunavená vedoucí oddílu:

CVIČENÍ VŠESTRANNOSTI KAŽDÝ ČTVRTEK V TĚLOCVIČNĚ ZŠ NEMILANY
RODIČE S DĚTMI 16-17 HODIN
MLADŠÍ ŽÁCI 17-18 HODIN
STARŠÍ ŽÁCI 18-19 HODIN

Karolína Suchomelová

Už od mladí jsem věděla, že práce s dětmi je to, co bych chtěla v životě dělat. Zkušenosti jsem získala časem s pořádáním dětských táborů, volnočasových aktivit pro děti různého věku. Mám bohaté zkušenosti s pořádáním sportovních a kulturních akcí pro děti. Jsem cvičitelem sportovní všestrannosti III. třídy. S kamarádkou jsem na mé třetí mateřské dovolené založila při Sokole dětskou skupinku pro děti od 1 do 4 let. Vedu cvičení rodičů s dětmi. A jsem moc ráda, že můžu cvičit pro Sokol Nemilany. 

STOLNÍ TENIS DĚTI KAŽDÉ PONDĚLÍ 17-18 HODIN V ZŠ NEMILANY

STOLNÍ TENIS ŽENY OD NOVÉHO ROKU 2024 KAŽDÝ PÁTEK 17-18.30 HODIN V KLUBOVNĚ SOKOL NEMILANY

Jaroslava Mathon

S dětmi v oblasti volnočasových aktivit již pracuji dlouho, zejména v oblasti pohybových aktivit venku v přírodě. A to i během svých studií ve Francii, kde jsem absolvovala i speciální vzdělání pro organizaci volnočasových aktivit pro děti. Organizace různých her či průzkumných výletů a tematických táborů mi přináší opravdovou radost. A co se týká stolního tenisu? Ten jsem hrála už jako dítě a pak jako dospívající dívka jsem se účastnila různých soutěží. Vzpomínám si, že jednou jsem vyhrála ale fakt úplně hroznou aktovku do školy, kterou jsem nechtěla nosit. Naštěstí se dnes už aktovky do školy nenosí. Takže se děti už nemusí bát, že něco takového vyhrají. Své zkušenosti ráda předávám dětem v oddíle ve stolním tenise, který je součástí naší sokolské jednoty. Nejsem na to sama, mám skvělou spoluvedoucí Hanku Teššinyovou. Má práce s dětmi navazuje na vedení manželů Kratochvilovích, kteří oddíl založili.

SOKOLNÍČEK – CVIČENÍ PRO NEJMENŠÍ KAŽDÉ ÚTERÝ A STŘEDU 9-11 HODIN V KLUBOVNĚ SOKOLA

Zdenka Vacková

Zkušenosti mám nejen jako maminka tří dětí v tuto chvíli na mateřské dovolené. K tomu jsem si dodělala VŠ v oblasti pedagogiky. Už jako dítě jsem chtěla pracovat s dětmi, ale osud mi dopřál zkušenosti v jiném odvětví. Až díky Sokolu Nemilany jsem se dostala „pracovně“ zpět k dětem. Ráda s nimi tvořím nejen z papíru. Hrajeme hry a ze všeho nejraději máme opičí dráhy. Je krásné předávat dětem lásku k pohybu. Jako maminka jsem navštěvovala Sokolníček založený Janou Prudilovou a Karolínou Suchomelovou, po které jsem jej jako vedoucí teta moc ráda převzala. Děkuji všem maminkám, že díky nim se Sokolníček rozšířil na dva dny v týdnu a že dětem umožní být v kolektivu s kamarády. 

ZÁKLADY MÍČOVÝCH A RAKETOVÝCH HER – “RAKEŤÁCI”
KAŽDÉ ÚTERÝ 17-18 HODIN V TĚLOCVIČNĚ ZŠ NEMILANY děti 4-10 let

BADMINTON – KAŽDÉ ÚTERÝ 18-19 HODIN V TĚLOCVIČNĚ ZŠ NEMILANY

Petra Tollnerová

Protože od dětství nesnáším nudu, už jako malá jsem vymýšlela pro ostatní děti, co si zahrajeme. A to mi zůstalo po celý život až do současnosti. Pocházím ze Zábřeha, kde jsem působila 15 let ve vedení indiánského skautského oddílu (a poté i střediska), absolvovala jsem vůdcovské zkoušky, zdravotní kurzy, pomáhala jsem s vedením vzdělávacích kurzů, jsem šaman i sachem ipawa (titul Lesní moudrosti), mám za sebou pořádání více než desítky letních táborů, zkušenosti se stovkami víkendových akcí i krátkodobých programů pro děti a teenagery. Po vysoké škole jsem pět let pracovala jako učitelka, ale časem jsem zjistila, že se budu raději věnovat práci s dětmi jen ve volném čase, proto jsem dodělala další dvě VŠ, které mi nyní umožňují pracovat v jiném oboru a o to víc se tak těšit na každou hodinu strávenou s dětmi v oddíle Míčových a raketových her v úterý 17:00-18:00 v tělocvičně ZŠ Nemilany. S vedením programu mi vypomáhá můj partner Majk a doprovází nás náš téměř pětiletý syn Jirka, díky němuž a jeho sportovnímu elánu vše vzniklo. Během rodičovské dovolené jsem po tři roky vedla cvičení rodičů s dětmi v Zábřeze a od září 2023 jsme založili oddíl v Nemilanech, jehož cílem je nejen nechat děti se sportovně vyřádit, ale seznámit je se základními herními prvky míčových her (házení, chytání, odbíjení, dribling, kopání, přihrávání…) a nejrůznějších raketových her (badminton, líný tenis, baseball, lacrosse…). Současně jsem moc ráda, že se scházíme i v budoucím oddílu badmintonu dospělých a dospívajících, kterým navazujeme na míčové a raketové hry pro děti v tělocvičně v úterky 18:00-19:00. 

Mezi velmi oblíbený oddíl patří taktéž
STOLNÍ TENIS MUŽŮ KAŽDÉ ÚTERÝ 16 – 18.30 HODIN V KLUBOVNĚ SOKOL NEMILANY

Vladimír Bubeník 

Věkově nemomezeným oddílem naší jednoty je škola SENSHI RYU – JIU JITSU

DĚTI KAŽDÉ PONDĚLÍ A STŘEDU 16-17 HODIN
DOROST PONDĚLÍ A STŘEDA 17-18.30 HODIN
DOSPĚLÍ STŘEDA 18.30-20 HODIN A NEDĚLE 20-21.30 HODIN V KLUBOVNĚ SOKOL NEMILANY

Původem japonské bojové umění zahrnující komplexní systém rozvoje jedince po fyzické i duchovní stránce. Zahrnuje formy boje beze zbraně, se zbraní, boj v postoji i na zemi. JIU JITSU učí účelně ovládat své tělo a reagovat ve všech sebeobranných situacích co nejúčinněji.

Radek Ruml 

TANEČNÍ ODDÍL ŠAHÍNA
KAŽDÝ ČTVRTEK 17-19 HODIN V KLUBOVNĚ SOKOL NEMILANY

Taneční oddíl „Šahína“ mohou navštěvovat všechny ženy bez rozdílu věku, které si chtějí zatančit nejen srdcem.

Kateřina Kratochvilová