Pálení čarodějnic 2023

Nedělní odpoledne 30. 4. 2023, sokolský areál, slunce, spousta dětí v kostýmech čarodějů, dospělí návštěvníci,  kupa her a soutěží, vatra s čarodějnicí Bimbulí, příjemná hudba a všude báječná nálada a veselý smích znějící kolem. Tak přesně to vypadalo na naší tradiční akci, kterou začíná společenské dění ,,na Sokoláku“.

Ale trochu podrobněji. Celkem osm soutěžních disciplín čekalo na adepty čarodějnického umění, než se dočkali zasloužené odměny v podobě měšce plného dobrot. A že těch zájemců bylo…Pod odborným dohledem zkušených čarodějnic i čarodějů jim to šlo pěkně od kouzelnické hůlky.

DJ Jindra a posléze i Karamel music band Olomouc k celému dění  pěkně vyhrávali, obsluha Hospůdky na Sokoláku dbala na to, aby nikdo neměl hlad ani žízeň, skákací hrad poskytoval své služby a jeho obsluha dbala na bezpečnost dovádějících dětí…prostě pohoda.

Těsně před upálením čarodějnice se utkaly dva týmy pod vedením čarodějnic v přetahování lanem. A byl to souboj nejen napínavý, ale i vysilující. O tom svědčila spousta hladových zájemců, kteří si vlastnoručně opekli buřtíky na ohni, kde tak slavně skončila čarodějnice Bimbule.

Děkujeme všem, kteří přišli prožít společně s námi krásné nedělní odpoledne, všem pořadatelům včetně těch čarodějných, a těšíme se na příští akci opět na viděnou.

P. S. Zdravíme tímto článkem také rodinku z Neumětel ve Středočeském kraji, která si přijela užít pálení čarodějnic k nám, do Nemilan.

fotografie jsou ve fotogalerii