Reportáž z 1. ročníku jarního amatérského badmintonového turnaje „Nemilanský košíček“

Po důkladné organizační přípravě a za významného přispění sestry a bratra Suchomelových, sestry Jany Poláchové a bratra Martina Belšíka, jimž tímto moc děkujeme, se v pátek 19. 4. 2024 v Badmintonové hale MILO Olomouc úspěšně uskutečnil 1. ročník jarního amatérského badmintonového turnaje „Nemilanský košíček“ ve čtyřhře losovaných spoluhráčských dvojic.

Po několika počátečních peripetiích způsobených na poslední chvíli odhlášenými účastníky turnaje (z důvodu nemoci a neočekávaných pracovních povinností) se nakonec i díky narychlo zajištěným náhradníkům mohlo turnaje zúčastnit celkově 24 nadšených hráčů badmintonu, z čehož bylo 10 žen, včetně zahraniční hráčky z Chorvatska.

Naplánovaný herní plán se podařilo realizovat prakticky na minutu přesně, každá dvojice odehrála sedm zápasů po dvou zkrácených setech (do 11-ti bodů při rozdílu nejméně 2 body), celkem tedy proběhlo 42 zápasů na 3 kurtech během 3 rezervovaných hracích hodin. Součet bodů získaných ve dvou kolech s odlišnými skupinami pak určil celkové pořadí dvojic.

Děkujeme tímto jménem vedení TJ Sokol Olomouc-Nemilany a též za členy oddílu badmintonu všem, co se turnaje zúčastnili a mohli si z něj – mimo diplomů, medailí a výherních pohárů s drobnými cenami – odnést i atraktivní sportovní zážitky! :-)

Stupně vítězů 1. ročníku badmintonového turnaje „Nemilanský košíček“:

1. místo:  Kateřina Majerová + Eduard Zacha

2. místo:  Tereza Reimerová + Tomáš Pečiva