Shrnutí ŠKOLY SENSHI RYU – JIU JITSU

20.- 21. ledna 2024

ŠKOLA SENSHI RYU – JIU JITSU, ODDÍL T. J. SOKOL OLOMOUC – NEMILANY, NA SEMINÁŘI V MOSTĚ POD VEDENÍM ŠTĚPÁNA BENCI

Sensei naší školy, Radek Ruml II. Dan JIU JITSU, spolu se starostou naší jednoty Josefem Suchomelem 5. KYU JIU JITSU, který je zároveň členem skupin dospělých se zúčastnili dvoudenního semináře JIU JITSU/AIKIDO a JUDO v dalekém Mostě. Spolu s nimi jel na seminář také zástupce U.J.J.O. sensei Ondřej Bárta II. Dan JIU JITSU ze Zlína.

Seminář pod vedením senseie Štěpána Benci, 6. Dan JIU JITSU, 6. Dan AIKIDO a JUDO, byl velmi obohacující po všech stránkách. Sensei Benca je nejen zkušený mistr, trenér, a učitel, ale také velmi přátelský a otevřený člověk s nadhledem.

Cílem takto daleké cesty bylo navázat nové přátelské vztahy a otevřít si tak cestu pro studenty školy k dalšímu rozvoji i v jiných bojových uměních. Díky přátelskému přijetí a vstřícnosti senseie Benci, byl cíl splněn. Naše škola získala nové kontakty v rámci českého JIU JITSU a možnosti k dalšímu rozvoji. Byla domluvena i dlouhodobá spolupráce s WIBK a předběžně už byl i naplánovaný společný seminář JIU JITSU v Olomouci.

Děkujeme sensei Štěpánu Bencovi za jeho vstřícnost a přátelské přijetí.

30. březen 2024

ÚČAST ŠKOLY SENSHI RYU – JIU JITSU, ODDÍLU T. J. SOKOL OLOMOUC – NEMILANY, NA WATEJITSU CUP: JARNÍ POHÁR BOJOVNÍKŮ VE VÍTKOVĚ

V sobotu 30. března 2024 se naši studenti účastnili své PRVNÍ soutěže v bojových uměních od založení školy dne 1. 7. 2022.

Jednalo se o první ročník Watejitsu Cup, který byl pořádán ve Vítkově českým svazem Watejitsu. Celkem 21 studentů školy se účastnilo soutěže v kategorii Sebeobrana, k tomu čtyři navíc soutěžili i v kategorii Bojové sestavy – katy. Katy – bojové sestavy pro tuto soutěžní kategorii vytvořil sensei naší školy Radek Ruml II. Dan JIU JITSU, aby umožnil studentům školy soutěžit i v kategorii, kterou jinak JIU JITSU nepokrývá.

Ze soutěže si škola SENSHI RUY – JIU JITSU odvezla 18 medailí, spousty zážitků a zkušeností. Celkové skóre školy je 6x zlatá, 5x stříbrná a 7x bronzová medaile. 3 medaile byly získány ze sestav – kata a zbylé ze sebeobrany.

Nelze nezmínit, že nejmladšímu výherci naší školy je 6 let a nejstaršímu 48 let. To jen dokazuje, že věk je opravdu pouze číslo. Chuť soutěžit a hledat nové výzvy může ve škole SENSHI RYU – JIU JITSU  nalézt doslova každý.

Všichni zúčastnění na sobě před soutěží tvrdě pracovali, a i když ne všichni získali medaile, jsou všichni v našich očích vítězové za svou odvahu a odhodlání!

Všem gratulujeme a doufáme ve stovky dalších medailí.

20. duben 2024

ŠKOLA SENSHI RYU JIU JITSU, ODDÍL T. J. SOKOL OLOMOUC – NEMILANY, POŘÁDALA SEMINÁŘ JIU JITSU PO VEDENÍM ŠTĚPÁNA BENCI V OLOMOUCI

20. dubna se pod záštitou naší jednoty pořádal velký seminář školy SENSHI RYU – JIU JITSU. Seminář se konal ve velké tělocvičně ZŠ v Nemilanech. Samotný seminář vedl z velké části sensei Štěpán Benca 6. Dan JIU JITSU/JUDO a 5. Dan AIKIDO. V lednu škola SENSHI RYU se Štěpánem navázala kontakt a již po třech měsících nás navštívil, aby nám předal nemálo ze svých dlouholetých zkušeností. Další osobou, která na semináři vyučovala, byl neméně skvělý sensei Josef Osička 4. Dan JIU JITSU. Tento exceloval zejména v technikách atemi waza – techniky úderů a kopů.

Celkově se semináře zúčastnilo neuvěřitelných 10 škol bojových umění, celkem 45 studentů bojových umění z celé Moravy.

Během semináře proběhly zkoušky na technické stupně KYU v JIU JITSU. Dvě studentky naší školy Simona A. a Pavla N. úspěšně před samotným Štěpánem Bencou složily zkoušky na 2. a 3. KYU  JIU JITSU (modrý a zelený pás). Sensei Benca obě studentky chválil a ocenil zejména bohatý repertoár technik a náročnost s jakou zkoušky zvládly. K získání technických stupňů gratulujeme.

Do budoucna doufáme v další úspěšné semináře s takto hojnou účastí a děkujeme senseům Bencovi a Osičkovi za jejich návštěvu u nás.

6. květen 2024

ZKOUŠKY DOROSTU A DOSPĚLÝCH ŠKOLY SENSHI RYU – JIU JITSU, ODDÍLU T. J. SOKOL OLOMOUC – NEMILANY

V pondělí 6. května 2024 proběhly ve škole SENSHI RYU – JIU JITSU zkoušky na technické stupně KYU JIU JITSU.

Aby byla dodržena nestrannost a zároveň technický dohled nad úrovní zkoušek, přijel ze Zlína sensei Ondřej Bárta II. Dan JIU JITSU. Sensei Bárta, který je zkušební komisař  U.J.J.O. (Union Jiu-Jitsu Organisations), pomohl sensei školy SENSHI RYU  Radku Rumlovi II. Dan JIU JITSU, vyzkoušet celkem 10 studentů z řad dorostu a dospělých.

Sedm studentů školy úspěšně složilo zkoušky na 5. KYU JIU JITSU (žlutý pás), tři studenti úspěšně složili zkoušky na 4. KYU JIU JITSU (oranžový pás) a získali tak certifikáty o úspěšném složení zkoušky a nové pásy OBI.

Zkušební komisař vyjádřil svou spokojenost nad připraveností a technickou úrovní studentů školy SENSHI RUY – JIU JITSU. Zkoušky jako vždy proběhly za přítomnosti rodin zkoušených studentů, kteří tak byli svědky jejich dalšího úspěšného kroku na cestě bojovníka.

Všichni studenti věnovali přípravě na zkoušky velké množství času a úsilí, což se jim i vyplatilo.  Všem gratulujeme k úspěšnému složení zkoušek a přejeme jim pevné odhodlání v dalším studiu tohoto jedinečného bojového umění!

Děkujeme sensei Bártovi za jeho pomoc a dohled nad rozvojem naší školy.