Světová gymnaestráda

Venku máme krásných zimních – 10 stupňů a tak je příhodné vzpomenout na léto 🏖…ačkoli tam bylo jen 12 stupňů.

Ve dnech 30. 7. – 5. 8. 2023 se v nizozemském Amsterdamu konala 17. Světová gymnaestráda. Mezi cvičenci jsme samozřejmě nemohly chybět ani my, ženy z tanečního oddílu ŠAHÍNA při T.J. Sokol Olomouc Nemilany, Broňa, Katka, Ráďa, Renča, Soňa .

Českou obec sokolskou jsme reprezentovali v hromadné skladbě pro muže a ženy s názvem Rocková symfonie, kterou cvičilo 479 cvičenců. Nácvik začal už v září 2022 a pokračoval až do odjezdu secvičnými srazy 15.3.2022 v Brně, 21.1.2023 v Brně, 27.5.2023 v Brně, dvoudenním srazem 17.-18.6.2023 v Pardubicích a závěrečnou secvičnou, která se konala v Praze v den odjezdu 30.6.2023.

Veškeré náklady spojené s nácvikem a účastí na této akci jsou na bedrech cvičenců, proto děkujeme T.J. Sokol Olomouc-Nemilany, která nám pomohla aspoň z části s úhradou těchto nákladů.

Pobyt v Amsterdamu byl plný zážitků a adrenalinu Po celou dobu našeho pobytu v Amsterdamu nás totiž provázel déšť, pouze v průběhu našich vystoupení nespadla z nebe ani kapka. Myslíme si, že příroda chtěla aby jsme při cvičení reprezentovaly Českou obec sokolskou důstojně a vypadali co nejlépe.

Voda byla častým diskusním tématem. Sprchy byly totiž venku v přistavených kontejnerech a po celou dobu našeho pobytu tekla jen studená voda. Sokole tuž se! Nás to ale neodradilo, a užily jsem si pobyt naplno.

V listopadu jsme pak byly na setkání účastníků Gymnaestrády v Praze.