Taneční oddíl ŠAHÍNA

-Taneční oddíl měl v roce 2022 9 členek z toho jedna sestra docházela z T.J. Sokol Olomouc -Chválkovice.

-Scházíme se 1x v týdnu, vždy ve čtvrtek od 17:00 do 19:00 hodin v klubovně Sokola.

-Náplní našeho oddílu je tanec v jakékoli jeho podobě. Jsme ženy 50 + a tanec je naší vášní už několik let.

-Snažíme se reprezentovat Sokol Olomouc – Nemilany a to tanečním vystoupením na různých kulturních, sportovních a společenských akcích. Na všech akcích vystupujeme zcela zdarma a z lásky k tanci.

Např.

8.- 9.1.2022 jsme se už podruhé účastnily akce Nejen pohybem živ je Sokol v Tyršově domě v Praze.

Jedná se o dvoudenní akci plnou pohybu, které se účastní cvičenci z cele republiky.

Na akci si účastníci mohou vyzkoušet různé druhy pohybových aktivit, i těch netradičních.

Odměnou je pak divadelní představení v některém z Pražských divadel. Mohu doporučit všem sestrám i bratrům, kteří se rádi hýbou a zkoušejí nové věci.

22.-24. 4.2022 jsme měly každoroční soustředění  na chatě Kyselka, na které jsme dokončily před covidem započatou choreografii Lady Karneval. Zároveň jsme i došily kostýmy na tuto skladbu.

7.5.2022 Na akci Karneval v RIU jsme se konečně po Covidusetkaly s přáteli a rodinnými příslušníky. Tuto akci pořádáme každý rok a z jejího výtěžku si pořizujeme kostýmy a jiné taneční nezbytnosti.

21.5.2022 jsme zatančily na Hodech města Daskabát, kde jsme již tradiční součástí programu.

28.5.2022 jsme měly tu čest  tanečním vystoupením přispět do programu akce Veřejné cvičení Chválkovice, kterou pořádala T.J. Sokol Olomouc -Chválkovice

25.6.2023 jsem zatančily na akci Občanského sdružení ISIS podporující Pěstounskou péči, která se konala k 30. výročí jeho vzniku

9.9.2022 byl náš taneční oddíl požádán o vystoupení na akci Novosadské Slavnosti, pořádanou KMČ Nové Sady

18.9.2022 byly jsme požádány sociální pracovnicí Domova sv. Norberta na Svatém Kopečku o taneční vystoupení pro jejich klienty. Společně s námi zatančila i děvčata z taneční skupiny AMAYA z Turistického oddílu TOM TUŘI 4105 Olomouc. Klienty Domova sv. Norberta jsou převážně senioři a toto setkání bylo pro nás velice emotivní. Při rozloučení jsme si totiž uvědomily, že pro seniory je každý kontakt, a hlavně ten fyzický velice důležitý. Podaly jsme si totiž se všemi ruku a většině z nich toto gesto vyvolalo úsměv na tváři.

17.9.2022 jsem samozřejmě nemohly chybět na naši domácí akci 160 let Pod křídly Sokola , kde jsme zatančily naši taneční choreografii Lady Karneval

Od září se ses. Křiváková Renata, Onderková Radmila, Rokytová Soňa, Kratochvilová Kateřina a Zamykalová Broňa účastní nácviku na světovou gymnaestrádu, která se bude konat 30.7. – 5.8.2023 v Amsterdamu

První nácvičný sraz se konal 15.10. 2022 v Brně

13.10.2022 jsem se jako tradičně účastnily akce 72 hodin. V rámci této akce jsme uklidily klubovnu a přilehlé prostory.

14.10.2022 jsme zatančily  seniorům v Nedvězí na jejich Retro tanečním odpoledni

4.12.2022 společně s Turistickým oddílem  TOM TUŘI 4501 jsme také připravily vánoční  vystoupení Živý Betlém pro klienty  Domova sv. Norberta na Svatém Kopečku.

7.12.2023 Někteří naši přátelé si myslí, že když umíme tančit umíme i zpívat, takže jako každoročně nás Klub pro seniory na Fischerové 6 pozval na akci Česko zpívá koledy

8.12.2022 Poslední akcí roku 2022 bylaúčast v Živém betlému na rozsvěcení vánočního stromu ve Slavoníně

Na závěr bych chtěla poděkovat naši jednotě za podporu, ale hlavně děkuji děvčatům z oddílu za to, že i přes stále se zvyšující věkový průměr ( v roce 2022 57 le) dál tančí.

Teď nevím jestli by na stránkách sokola nemělo být spíš  označení Taneční oddíl pro seniory. Doufám, že i v následujících letech nám budou stačit síly k aktivní činnosti v Sokole.

galerie