BENEFIČNÍ SEDMIČKA

Akce Benefiční Sedmička aneb vzpomínka na kamarády si vzala za cíl připravit pro diváky pohodové odpoledne s hudbou a díky jejich pochopení a štědrosti získat peníze pro Fakultní nemocnici Olomouc, konkrétně pro Onkologickou kliniku – oddělení dospělých pacientů. Kapely i všichni pořadatelé hráli, zpívali a pracovali bez nároku na honorář.

Benefiční Sedmička se uskutečnila i navzdory velmi nepříznivému počasí. Díky obětavému nasazení pořadatelů byl areál během sobotního dopoledne skvěle připraven k odpolední akci. Stany a přístřešky i záchytné parkoviště, výstava fotografií jednotlivých kapel, i zbrusu nové pódium. Od 14 hodin začali přicházet první návštěvníci a přijíždět první účinkující.

Hned u vstupu do areálu byli všichni přivítáni u stanu, kde naše sokolky řádně zapsaly všechny přispěvatele Benefiční Sedmičky a jejich finanční příspěvky. Základní částka činila 77 Kč a bylo příjemné zjištění, že spousta příchozích tuto částku velkoryse navýšila…moc děkujeme.

Stejný stan sdílela firma Next Reality, která si pro všechny návštěvníky připravila anketní lístky, a po jejím vyplnění byli zařazeni do slosování o poukázky do obchodu se sportovním zbožím. Každý malý návštěvník dostal balonek pro radost…

Když pan zvukař dokončoval nazvučení první kapely, byla místa pod střechou už téměř všechna obsazena! A aby všichni byli řádně naladěni na tu správnou náladu, do ouška jim hrál náš DJ Fifa.

A pak to začalo! Moderátor všechny diváky přivítal a seznámil s důvody vzniku akce Benefiční Sedmička a připomněl jména muzikantů, na které se vzpomínalo a na jejichž počest přišlo zahrát sedm skvělých kapel.

Kapela Bý-Br vzpomínala na svého kamaráda Josefa Džuzka Javůrka a Standu Decibela Eclera, lidová muzika Frgál a kapela Piráti na Jana Teššinyho – Flinta, T.H.S. Brzdaři na Karla Koblihu – Kárčího. K těmto kapelám se ještě připojili: Druhey nerw, Valsa BAND a Hubertus.

Celé odpoledne i večer to na sokolském hřišti „žilo“ úžasnou atmosférou. Muzikanti hráli i zpívali s obrovskou radostí a chutí, a nebylo divu, že někteří návštěvníci nevydrželi na lavicích a pustili se do tance.

Součástí odpoledního programu byly kovbojské a indiánské soutěže pro děti. Kvůli dešti byly přesunuty do klubovny, ale dětem to nevadilo. Za pomoci „velkých“ kovbojů a indiánů vše zvládly a sladká odměna ještě více rozzářila jejich „bledé tváře“. V klubovně byly zároveň ještě umístěny fotografie z archívů účinkujících kapel. Příjezd slibovaných hasičů, kteří měli vytvořit pěnu pro děti, byl nakonec odvolán, stejně jako táborák. A tak někdy příště…

Sobotní odpoledne vystoupení tanečnic i tanečníků moderních country tanců.

Příjemným zpestřením bylo ještě nečekané vystoupení Country clubu Palonín, který přijel také zahrát pro benefici. Pohodová atmosféra vládla až do pozdních hodin a nikomu se nechtělo domů… a protože někteří hosté měli s sebou své hudební nástroje, tak se ještě zpívalo a hrálo dál.

A výsledek? Během jednoho odpoledne a večera se ze všech zúčastněných stala báječná parta lidí, kteří svým talentem, citem, nesobeckostí a štědrostí získali nečekaně vysokou částku pro těžce nemocné pacienty.

Celková částka z akce činí 34.661,- Kč

Největším přispěvatelem byla firma NEXT REALITY z Olomouce, od níž jsme během akce obdrželi šek v hodnotě 5.000,- Kč a firma PAMALU group servis, která zaslala na účet 4.000,- Kč .

Partneři, kteří finančně podpořili tuto akci: Rádio Haná, Hospůdka Na sokoláku a firma K-styl, nábytek, interiér.

Moc a moc vám všem děkujeme!