Dětský maškarní karneval

Letošní Dětský maškarní karneval se nesl ve znamení pohádkových postav a soutěže pro děti měly společné téma – záchrana Pohádkové říše. Již od 13.30 hod se začal útulně vyzdobený sál plnit dětmi v nápaditých maskách v doprovodu rodičů, prarodičů a známých, a krátce po 14 hodině se začalo. Na parketu se objevil král s princeznou, šaškem a rytířem, aby přivítali všechny přítomné a poprosili děti o pomoc při plnění úkolů při záchraně Pohádkové říše. Následoval slavnostní průvod všech masek, aby porota ve složení vodník a loupežník vybrali ty nejpovedenější…Neměli to jednoduché a tak se nakonec rozhodli, že všechny masky obdrží za odměnu balíček s dobrotami…a tak se také stalo. O hudbu se i letos staral tentokrát ,,královský“ DJ Jindra, a tak bylo na parketu stále plno. Skladba Jede jede mašinka opět způsobila, že děti vytvořily dlouhý vláček a ochotní ,,dospěláci“ se buď přidali, nebo cestu ,,vláčku“ obohatili ,,tunelem“. Dostalo se také na populární Ptačí tanec.

Pak už započala záchrana Pohádkové říše. Nejprve děti královskému rytíři předvedly své umění v jízdě na koních přes překážky, poté uspaly ukolébavkou loupežníka a navrátily poklad do královské truhly. Vodníčkům pomohly vyprostit rybičky ze sítě a vrátit do rybníka, pro princeznu splést nit a navléknout korálky, smutné čarodějnici obstarat a nalepit hvězdičky na kouzelný plášť a Hloupému Honzovi do ranečku nejen nanosit buchty, ale předtím ještě uválet těsto…a povedlo se. Pohádková říše byla zachráněna. Pochopitelně, že po každé soutěži následovala zasloužená sladká odměna.

K maškarnímu karnevalu patří již tradičně vystoupení. Letos své umění přišly návštěvníkům předvést děvčata z tanečního oddílu Mini Amaya a Amaya a to ukázkami soutěžních skladeb pro letošní rok a sklidily obrovský potlesk. Velkým potleskem skončilo i vystoupení nemilanského sokolského oddílu Kung-fu Jiayou.

A jak celé odpoledne dopadlo? No přeci jak už to v pohádkách bývá…šťastně.

Děkujeme všem sponzorům, především Michalovi a Kristýně Pospíšilovým z K2 Nemilany za balíčky pro děti, i všem návštěvníkům za účast a za rok na viděnou.