Drakiáda a Dýňobraní

Tradiční Drakiáda, kterou pořádali naši Sokolové, proběhla s podporou teplého podzimního sluníčka a příjemného větru k pouštění draků. Drakiády se zúčastnilo 63 dětí, které své dráčky pojmenovaly a následně je společně s rodiči nechaly vzlétnout k nebi. Na modré obloze bez mraků se pestrobarevní dráčci krásně vyjímali a udělali radost nejen závodníkům, ale i všem přihlížejícím. Každý účastník si zasloužil sladkou odměnu. A pro ty nejmenší navíc babičky z Klubu Seniorů Fischerova vyrobily malé papírové dráčky jako milou vzpomínku na skvělé odpoledne.

Společně s Drakiádou probíhalo i Dýňobraní, které připravila Hopůdka Na Sokoláku. Všichni zájemci si mohli zakoupit dýni, vydlabat a ozdobit podle svých představ. Kreativita dětí, rodičů i prarodičů neznala mezí. Asi 60 dýní bylo během odpoledne umístěno na „vernisáži“, kde si je mohli všichni návštěvníci prohlédnout. Autoři všech vystavených dýní dostali odměnu a na závěr si své výrobky odnesli domů. Během odpoledne byla také k dispozici ochutnávka nejrůznějších specialit z dýní.

Děkujeme všem návštěvníkům i pořadatelům za pohodově prožité sobotní odpoledne.

fotografie najdete na odkazu https://www.sokolnemilany.cz/fotogalerie