Memoriál Honzy Teššinyho ve stolním tenise 2023 – VII. ročník

Sedmý ročník Memoriálu Honzy Teššinyho ve stolním tenise připadl na sobotu 4.11.2023.

A byl opět něčím výjimečný. Nejen počtem přihlášených hráčů, ale i kategorií děti, která tu byla zařazena poprvé.

Od 9.00 začali přicházet velcí i malí hráči, které doprovázeli nejen rodiče, ale i fanoušci a tak při zahájení krátce před desátou, byla tělocvična místní základní školy plná příznivců stolního tenisu.

Po slavnostním nástupu, přivítání a vzpomínkou na Honzu Teššinyho, přišla na řadu pravidla turnaje. Sešlo se celkem 12 dětí, 6 žen a 22 mužů, kteří se věnovali nejen dvouhrám, ale v odpoledních hodinách i čtyřhrám.

Na pěti stolech se hrálo s takovou chutí a energií, že kdo přišel třeba jen koukat, nelitoval. Skvělá atmosféra, fandění, povzbuzování, radost z každého ,,dobrého“ míčku, i trocha smutku, když to zrovna nevyšlo, to bylo to, co po celý den rezonovalo celou tělocvičnou.

Na výsledkových listinách se zaplňovala políčka s výsledky a postupně přicházela semifinálová a finálová utkání o to, kdo bude na ,,bedně“.

A i když jsou na stupních vítězů jen tři místa, zasloužili by si tam pobýt všichni, alespoň na chvilku, jako odměna za chuť, elán, odvahu a úžasné sportovní výkony, které předváděli.

Vítězové obdrželi nejen diplomy, medaile a poháry, ale i věcné ceny na které přispěl odbor všestrannosti ČOS, ale také KMČ č. 10 Nemilany. Za což moc děkujeme.

Velký dík patří také paní ředitelce Mgr. Renatě Pospiechové za umožnění konání turnaje v prostorách školy.

A také členům nemilanského Sokola, za pořadatelský ,,koncert“, včetně nemocného ředitele turnaje, který pomáhal a povzbuzoval alespoň prostřednictvím telefonu, divákům a především hráčkám i hráčům všech věkových kategorií.

Sportu ,,Zdar“ a stolnímu tenisu zvlášť a třeba opět za rok…

všechny fotografie z turnaje jsou ke stažení na zonerama zde